506 414 367
·
kancelaria@szymanskiadwokat.pl
·
Pn - Pt 09:00-18:00
Jak dojechać

Klienci indywidualni

Pomoc i doradztwo w zakresie prawa:

cywilnego - w szczególności sprawy dotyczące roszczeń o naprawienie szkód, w tym sprawy z zakresu błędów medycznych, sprawy ubezpieczeniowe, bankowe, a także sprawy rozwodowe i alimentacyjne;

karnego - obejmujące zarówno sprawy z zakresu prawa karnego, wykroczeń, prawa karnego skarbowego, jak i zakresu wykonania orzeczeń karnych;

administracyjnego - w tym sprawy przed organami administracji lokalnej, centralnymi organami państwa oraz sądami administracyjnymi.

Kancelaria adwokacka oferuje klientom indywidualnym obsługę w zakresie spraw cywilnych. Bez względu na ich charakter oraz stanowisko klienta w sprawie – powód, pozwany, wnioskodawca czy uczestnik – ma on określone prawa i obowiązki. Sąd, z uwagi na swoją niezawisłość i bezstronność, nie może udzielać konkretnych wskazówek odnośnie sposobu działania w danej sprawie. Potrzebny jest zatem fachowy pełnomocnik - adwokat, który będzie w stanie skutecznie zadbać o interes klienta z poszanowaniem tajemnicy zawodowej.

Wśród usług naszej kancelarii adwokackiej z biurem w Bydgoszczy znajduje się również pomoc z zakresu prawa karnego, bez względu na etap postępowania. Nie jest istotne, czy sprawa toczy się przed prokuratorem, sądem, czy w postępowaniu wykonawczym. Należy zawsze pamiętać, że fachowy obrońca na każdym etapie postępowania może zaoszczędzić wielu przykrości związanych z procesem karnym, a w niektórych przypadkach nawet zupełnie go uniknąć. Pamiętajmy również, że po nowelizacji procedury karnej oskarżony ma większe pole dowodzenia swych racji, ale przez to obarczony jest również większą odpowiedzialnością za przeprowadzenie postępowania dowodowego.

Kancelaria podejmuje również sprawy z zakresu prawa administracyjnego na każdym etapie postępowania, to znaczy zarówno przed organami administracji lokalnej i centralnej, jak i przed sądami administracyjnymi. Każdy z nas, właściwie na co dzień, ma do czynienia z mniejszą lub większą ingerencją państwa w życie prywatne. Czasami samowola urzędnicza, połączona z nieznajomością odpowiednich przepisów, może doprowadzić do bardzo poważnych i przykrych konsekwencji. Pomoc specjalisty pozwala uniknąć błędów aparatu administracji publicznej i wspomóc w nierównej walce obywatela z organami państwa.

Pamiętajmy, że wybór fachowego obrońcy czy pełnomocnika może być kluczowy dla naszej sprawy, zgodnie z regułą: "Nie istnieją z góry przegrane sprawy, lecz zdarzają się te od początku źle prowadzone".